sensor ara

Ankara Ofis: +90 312 446 00 25

  • İngilizce

7. Su Kayıp ve Kaçakları forum & Sergisi
Etkinlik hakkında; Yaşamın devamlılığı için gerekli olan suyun kaynağından alınıp kullanıcıya iletilmesine kadar geçen süreç, kalkınma açısından şehir yaşamı için hayati bir öneme sahiptir. Ülkemizde 10. Kalkınma Planı ile beraber “yerleşim yerlerinin içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarının tamamının karşılanması, su kayıp-kaçakları önlenmesi, mevcut şebekelerin iyileştirilerek sağlıklı ve çevre dostu malzeme kullanımı yaygınlaştırılması” hususları, su kayıplarının önlenmesi ve bunu sağlamak üzere kentin altyapı yatırımlarını özellikle yerel yönetimler için stratejik bir konuma gelmiştir.


8 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan İçme Suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Yönetmeliği ile su kayıp ve kaçaklarının önlenmesine dair sektörde ve ülkemizde yeni bir sayfa açılmış oldu.


Yönetmeliği takiben ilki 2014’ te gerçekleştirilen Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu & Sergisi; su kaynaklarının en etkin biçimde kullanılması, içme suyu temininde gelir getirmeyen su kayıplarının azaltılması, verimlilik iyileştirmeleri, entegre su yönetimi, başarılı örnek uygulamaların tanıtılması ve yaygınlaştırılmasının tartışıldığı ve sunulduğu önemli bir platform haline gelmiştir.


Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın himayelerinde düzenlenen Forum & Sergi 2014 yılından bugüne kadar 6000 ziyaretçisi ile su yönetimi profesyonelleri, yerel yönetimleri, üniversiteleri, sulama birliklerini, finans sektörünü bir araya getirip sektör dinamiklerine yön vermektedir.


Katılımcı firma sektörleri; Su Boru, Pompa Ve Vanaları, Basınç ve Debi Ölçüm Cihazları, Scada Ve Otomasyon Sistemleri, Su Kayıpları Tespit Cihazları SENSOR TÜRKİYE, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 7. si düzenlenen Su Kayıp ve Kaçakları Forum & Sergisi’nin Altın Sponsorudur.

B2D Numaralı standımıza ziyaretçilerimizi bekliyoruz.7th WATER LOSS FORUM & EXHIBITION
Su Kayıp ve Kaçakları Forum & Sergisi
31 Ekim / October - 01 Kasım / November 2023 – İstanbul
Wow İstanbul Otel ve Kongre Merkezi